Kontakt

Vores team

 

SPS-vejleder Bolette Granzow

Mobil 40920629 - mail bolette@sps-vejlederne.dk

 

SPS-vejleder Eva Lindemark (på barsel)

Mobil 20165421 - mail eva@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Julie Bache Hansen

Mobil 28518818 - mail julie@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Kathrine Tronhjem

Mobil 50576814 - mail kathrine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Kristine Nissen

Mobil  93935025 - mail kristine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Lars Mortensen

Mobil  61683690 - mail lars@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Lone Svenstrup

Mobil 21449068 - mail lone@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Mahasiah Rasmusen

Mobil 26465202 - mail mahasiah@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Malthe K. Rasmussen

Mobil 51274401 - mail malthe@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Mette Ellegaard

Mobil 20168014  - mail mette@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Rikke Fleckner

Mobil 22400150 - mail rikke@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Sabina Furbo

Mobil 61200924 - mail sabina@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Sille Kløvedal

Mobil 21333553 - mail sille@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Ursula Brink-Jensen

Mobil 93933397 - mail ursula@sps-vejlederne.dk



 

 

Virksomhedsinfo


Web www.sps-vejlederne.dk


Mail info@sps-vejlederne.dk


CVR 38986163


Danske Bank 3409 12387288



Specialvejleder


Kunne du tænke dig at blive specialvejleder hos SPS-Vejlederne, og har du, de rette kompetencer, så send os en ansøgning på info@sps-vejlederne.dk.


Du kan også ringe, og så kan vi tage en uformel snak om  det at være specialpædagogisk vejleder hos os.

 

....min vejleders hjælp har været altafgørende....

 

”Vores møder har været afgørende for, at jeg kan bevare mit positive sind og min vedholdenhed. Jeg føler en stor glæde over at have de samtaler, vi har, og det gør det nemmere for mig at holde overblik over min situation, som tit føles vanskelig. De uger, hvor jeg har haft det svært og været på kanten af at give op pga. distraktioner og manglende tålmodighed, der har min vejleders hjælp været altafgørende, og jeg føler, at det er nødvendigt for mig at have den hjælp under min uddannelse. Det har også hjulpet mig rigtig meget at kunne italesætte min vanskelige fortid og dermed bearbejde den på en måde, som jeg kan bruge konstruktivt i nuet, hvor jeg tit får dårlige tankemøsntre, som tager over og påvirker mit syn på skolen og mine evner i en negativ retning ”. 

 

HF kursist vinter 2018

Kontakt


Ønsker du/I at høre mere, er der spørgsmål eller blot almindelig nysgerrighed - som uddannelsesinstitution, elev eller pårørende - så ring til os:


Partner & SPS-vejleder Anette Thornfeldt Fisker

Mobil 29904941 - mail anette@sps-vejlederne.dk


Partner & SPS-vejleder Ann Zymt-Egeskjold

Mobil 60616416 - mail ann@sps-vejlederne.dk


Partner & SPS-vejleder Christina Schnügger

Mobil 40859193 - mail christina@sps-vejlederne.dk


eller skriv via e-mail til info@sps-vejlederne.dk


Vi kommer gerne ud på jeres uddannelsesinstitution og fortæller mere om, hvordan vi kan imødekomme de behov,  jeres psykisk sårbare elever har.

SPS-Vejlederne

                         - dit studiekompas