Kontakt


Specialvejleder


Kunne du tænke dig at blive specialvejleder hos SPS-Vejlederne, og har du, de rette kompetencer, så send os en ansøgning på info@sps-vejlederne.dk.


Du kan også ringe, og så kan vi tage en uformel snak om det at være specialpædagogisk vejleder hos os.

Virksomhedsinfo


Web www.sps-vejlederne.dk


Mail info@sps-vejlederne.dk


CVR 38986163


Danske Bank 3409 12387288


 

....min vejleders hjælp har været altafgørende....

 

”Vores møder har været afgørende for, at jeg kan bevare mit positive sind og min vedholdenhed. Jeg føler en stor glæde over at have de samtaler, vi har, og det gør det nemmere for mig at holde overblik over min situation, som tit føles vanskelig. De uger, hvor jeg har haft det svært og været på kanten af at give op pga. distraktioner og manglende tålmodighed, der har min vejleders hjælp været altafgørende, og jeg føler, at det er nødvendigt for mig at have den hjælp under min uddannelse. Det har også hjulpet mig rigtig meget at kunne italesætte min vanskelige fortid og dermed bearbejde den på en måde, som jeg kan bruge konstruktivt i nuet, hvor jeg tit får dårlige tankemøsntre, som tager over og påvirker mit syn på skolen og mine evner i en negativ retning ”. 

 

HF kursist vinter 2018

 

Tak for din støtte i årets løb

 

”Din støtte til vores søn har været uvurderelig i årets løb! Du gør en kæmpe forskel for dine studerende. Vi glæder os over, at du kan følge vores dreng hele vejen til huen næste år”. 

 

Forældre til STX-elev 2021

 

Hej Vejleder

 

”Jeg vil bare sige tusinde tak for alt hjælp indtil videre. Det har

virkelig hjulpet mig, både med min egen udvikling som person,

men også omkring min familie.


Vi ses i næste uge".

STX-elev 2022

 

Kære vejleder

 

”Tusinde Tak for at du har væeet så sød og hjulpet mig i skolen. Jeg glæder mig til et nyt år.


STX-elev 2021

 

Kære vejleder

 

”Vi havde aldrig troet at dette skulle lykkedes. Kan ikke fatte at vi står her i dag, og vores datter får huen på. Tusinde tak for din store støtte og opbakning hele vejen.


Forældre til STX-elev 2023

Kontakt


Ønsker du/I at høre mere, er der spørgsmål eller blot almindelig nysgerrighed - som uddannelsesinstitution, elev eller pårørende - så ring til os:


Partner & SPS-vejleder Anette Thornfeldt Fisker

Mobil 29904941 - mail anette@sps-vejlederne.dk


Partner & SPS-vejleder Ann Zymt-Egeskjold

Mobil 60616416 - mail ann@sps-vejlederne.dk


Partner & SPS-vejleder Christina Schnügger

Mobil 40859193 - mail christina@sps-vejlederne.dk


eller skriv via e-mail til info@sps-vejlederne.dk


Vi kommer gerne ud på jeres uddannelsesinstitution og fortæller mere om, hvordan vi kan imødekomme de behov,  jeres psykisk sårbare elever har.



Vores team

 

SPS-vejleder Anette Villaro 

Mobil 30234160 - mail anettevillaro@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Anja Boe Espersen

Mobil 61693524 - mail anja@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Anna Scharling Brun

Mobil 28737974 - mail anna@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Anne Herløw

Mobil 21250942 - mail anne@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Birgitte Holm Halkjær

Mobil 60676177 - mail birgitte@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Birgitte Lohse

Mobil 60881921 - mail birgittelohse@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Britt Sylvest Hansen

Mobil 25676143 - mail britt@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Christina Reves

Mobil 42167214 - mail christinareves@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Clara Christensen

Mobil 61710483 - mail clara@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Ditte Stilling Borchorst

Mobil 61692054 - mail ditte@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Else-Marie Bierlich

Mobil 24260111- mail else-marie@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Elsine Lene Espersen

Mobil 26176029 - mail elsine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Henriette Andersson

Mobil 28181562 - mail henriette@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Henrik Hegner

Mobil 26361416 - mail henrik@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Inanna Al Kanaani

Mobil 53865250 - mail inanna@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Jacob Jensen

Mobil 61688989 - mail jacob@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Julie Bache Hansen

Mobil 28518818 - mail julie@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Julie Fjellvang

Mobil 61408812 - mail juliefjellvang@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Kamilla Christiensen

Mobil 25102111 - mail kamilla@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Kathrine Tronhjem

Mobil 50576814 - mail kathrine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Katrine Falk Gravesen

Mobil 40812633 - mail katrine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Kristine Nissen

Mobil  93935025 - mail kristine@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Lars Mortensen

Mobil  61683690 - mail lars@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Linda Stensnæs

Mobil 30914884 - mail linda@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Lise Bunch

Mobil 28438015 - mail lise@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Lise Marie Jensen

Mobil 26151403 - mail lisemarie@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Mahasiah Rasmusen

Mobil 26465202 - mail mahasiah@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Maiken Bozek Lundgaard

Mobil 28143102 - mail maiken@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Maja Spanning

Mobil 61701508 - mail maja@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Malthe K. Rasmussen

Mobil 51274401 - mail malthe@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Manou Messmann

Mobil 26182718 - mail manou@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Marie Fjeldsted

Mobil 20238330 - mail marie@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Mette Ellegaard

Mobil 20168014  - mail mette@sps-vejlederne.dk










 

 

SPS-vejleder Neal Ashley Conrad

Mobil 53615350 - mail neal@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Ole Jelby

Mobil 51516586 - mail ole@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Peter Kristensen

Mobil 40306734 - mail peterkristensen@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Rasmus Kristensen

Mobil 26161533 - mail rasmus@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Rikke Fleckner

Mobil 22400150 - mail rikke@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Susan Flyger

Mobil 29866991 - mail susanflyger@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Susan Randall

Mobil 31354505 - mail susan@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Susanne Lidang

Mobil 22999447 - mail susanne@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Søs Hauberg Madsen

Mobil 22993586 - mail soes@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Ursula Brink-Jensen

Mobil 93933397 - mail ursula@sps-vejlederne.dk


SPS-vejleder Wivi Petersen

Mobil 25795669 - mail wivi@sps-vejlederne.dk